YÖNETİM KURULU

Şevket Baran Asena

Şevket Baran Asena

Yönetim Kurulu Başkanı

Sayın Asena, 1970 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra aynı bölümden 1972 yılında Yüksek Lisans derecesini aldı. Hollanda Hükümeti bursu ile merkezi The Hague olmak üzere, Berlin ve Londra’da Yüksek Lisans çalışmasını yine 1972 yılında tamamladı.

ODTÜ mezuniyetinin ardından Ankara Belediyesi Fen İşlerinde işe başladı ve 19 Prof. Pier Luigi Nervi tasarımı olan Opera Köprüsü inşaatının Kontrolluk Proje Müdürü ve sonra Fen işleri Müdürü Vekili olarak görev yaptı. 1974-1976 yılları arasında Diyarbakır ve Batman havaalanlarında NATO tesislerinin Kiska Kom Şti. adına proje müdürlüklerini yaptı. 1987- 1995 yılları arasında Tepe Grubu içerisinde Tepe İnşaat’ı kurdu ve ilk Genel Müdürü olarak 1995 yılına kadar yönetti. 1995-2005 yılları arasında kurucu ortağı ve İcra Kurulu Başkanı olarak Barmek İnşaat ve daha sonra Bimeya İnşaat ile yurt içi ve yurt dışı çeşitli projeler geliştirildi. 2004 yılı sonunda İstanbul Park’da yapılması planlanan Formula 1 yarışlarının Türkiye yetkilisi ve pistin işletmecisi MSN (Motor Sporları Organizasyon) A.Ş’nin başına getirildi. 2007- 2011 yılları arasında, danışman ve yönetim kurulu üyesi olarak Vakko, Azersun, Dia ve IC Grubu için üst düzey yöneticilik yaptı.

Boğaç Göncü

Boğaç Göncü

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1991 senesinde Galatasaray Lisesi’nden ve 1995 senesinde İTÜ İşletme Fakültesi İşletme Mühendisliği Bölümünden mezun olan Boğaç Göncü, kariyerine Koç Finansal Kiralama A.Ş.’de (1996-1999) Pazarlama alanında başladı.

2000-2002 arasında Koç Tüketici Finansmanı A.Ş., 2004-2011 arasında Turkcell ve 2012-2013 arasında Türk Telekom’da yine Pazarlama alanında çeşitli yönetim kademelerinde görev alan Boğaç Göncü, 2013-2018 arasında Dünya’nın en büyük 4. Online Pazaryeri olan sahibinden.com’da, 2018-2019’da ETS Ersoy Turistik Servisleri A.Ş.’de ve 2019-2020’de Detur – Tatil Seyahat Turizm A.Ş.’de Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Temsil ettiği markalara ulusal ve uluslararası alanlarda 100’den fazla ödül kazandırmış pazarlama ekiplerine liderlik eden Boğaç Göncü, 2017 senesinde Capital Dergisi tarafından Türkiye’nin En İyi 30 Pazarlama Yöneticisi arasında ve 2018’de Fortune TR & Nielsen tarafından Türkiye’nin En Etkin 50 CMO’su arasında gösterilmiş, aynı yıl Londra’da Stevies Business International tarafından (Dünya’da) Yılın 2. En İyi Pazarlama Yöneticisi seçilmiştir. 2018’dan itibaren Bircom Telekomünikasyon ve İletişim Hizmetleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Danışmanlığı yapmıştır.

2020 Mart itibari ile Hub GSYO Genel Müdürlüğü yapan Boğaç Göncü, evli ve bir çocuk babasıdır.

Bahadır Ilgaç

Bahadır Ilgaç

Yönetim Kurulu Üyesi

Ankara Çankaya Atatürk Anadolu Lisesi mezunu olan Bahadır Ilgaç, 2004 yılında  Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nü, 2006 yılında tam burslu olarak Sabancı Üniversitesi MBA programını bitirmiştir.

Bahadır Ilgaç Doğan Holding’te ve Borusan EnBW Enerji şirketinde Strateji ve İş Geliştirme departmanlarında çalışmıştır. 2011 yılında MV Holding’e katılan Bahadır Ilgaç Mart 2020’ye kadar İş Geliştirme ve İştirakler Direktörü rolünün yanı sıra grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Mart 2020’den bu yana Netcad Yazılım A.Ş.’de COO ve CFO olarak görev yapmakta olan Bahadır Ilgaç birleşme ve satın almalar, proje finansmanı, stratejik planlama, finansal raporlama ve bütçe planlama konularında zengin deneyime sahiptir.

Ersoy Kiraz

Ersoy Kiraz

Yönetim Kurulu Üyesi

2008 yılında Yeditepe Üniversitesi Sistem Mühendisliği Bölümün’den mezun olduktan sonra Sabancı Üniversitesi’nde Finans alanında Yüksek Lisans derecesini tamamlamıştır. Investment Banking Institute’da finansal modelleme ve değerleme eğitim programına katılmıştır.

2010-2019 yılları arasında Doğa Girişim’in Kurucu Ortaklığını yapmıştır, 2015 yılından bu yana Doğa Grup’un Yönetim Kurulu’nda görev almaktadır. Aynı zamanda Narosen Teknoloji Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı, EFT Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı ve Pazarlama A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, BDB Yazılım Bilişim A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi, Garajyeri Elektronik Hizmetleri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Startershub Yönetici Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Ali Ermete

Ali Ermete

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Alman Lisesi ve Koç Üniversitesi Ekonomi bölümünü bitirdikten sonra UC Berkeley’de Uluslararası İşletme eğitimini takiben Yeditepe Üniversitesinde Yüksek Lisans derecesini tamamladı. 2007 yılında Cornell University uzaktan eğitim programıyla Turizm Gayrimenkul Yatırım Yönetimi, Dijital Pazarlama ve Otel Marka Yönetimi sertifikalarını aldı.

2003 yılından itibaren ulusal ve uluslararası 20’nin üzerinde otel yatırımının konsept, markalama, proje ve operasyon süreçlerinde görev aldı. Şehir otelleri, Resortlar, Kongre Merkezlerinde satış ve pazarlama, gelir yönetimi ve marka geliştirme alanlarında uzmanlaştı. 2007’den beri yurt içi ve yurt dışında uluslararası işletme markaları ile yatırımcılar arasında Mal Sahibi Temsilciliği görevini yürütmektedir. 2013 yılında kurduğu ArtThink marka pazarlama ajansı ile hizmet ve konaklama sektörü özelinde birçok ulusal ve uluslararası markaya danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yönetim Kurulu Çalışma Esasları                         

KURUMSAL YÖNETİM KOMİTESİ

Adı Soyadı
Görevi
Bağımsız Üye
Atanmaya İlişkin YK Karar Tarihi
Şevket Baran Asena
Başkan Evet 20 Mayıs 2020
Ali Ermete Üye Evet 20 Mayıs 2020
Adil Şahin Üye Hayır 27 Aralık 2019
Kurumsal Yönetim Komitesi Çalışma Esasları

DENETİMDEN SORUMLU KOMİTE

Adı Soyadı
Görevi
Bağımsız Üye
Atanmaya İlişkin YK Karar Tarihi
Şevket Baran Asena
Başkan Evet 20 Mayıs 2020
Ali Ermete Üye Evet 20 Mayıs 2020
Denetimden Sorumlu Komite Çalışma Esasları

RİSKİN ERKEN SAPTANMASI KOMİTESİ

Adı Soyadı
Görevi
Bağımsız Üyemi
Atanmaya İlişkin YK Karar Tarihi
Şevket Baran Asena
Başkan Evet 20 Mayıs 2020
Ali Ermete Üye Evet 20 Mayıs 2020
Riskin Erken Saptanması Komitesi Çalışma Esasları