HAKKIMIZDA

Hub Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı, gelişme potansiyeli taşıyan erken aşama teknoloji girişimlerine finansman ve geniş kapsamlı destek sağlayarak global çapta başarılı olmalarını hedeflemektedir.

Başarısızlık oranlarının %80’leri bulduğu erken aşama girişimcilik dünyasında Hub GSYO başarıya giden yolda girişimlere, Türkiye’de veya yurtdışında bulunan fonlardan Seri A yatırımı alabilecekleri seviyeye gelene kadar gerekli desteği vererek önemli bir kaldıraç rolü oynamaktadır.

Hub GSYO tecrübeli yönetim ekibi ve alanında kendini kanıtlamış mentor ağı sayesinde ürün-pazar uyumu, strateji, fiyatlama, pazarlama, yeni müşterilere erişim, ekibin geliştirilmesi, finansal planlama, satış kanalları geliştirme, globale açılma, yeni yatırımcılara erişim gibi birçok konuda yatırım yapılan girişimlerin büyümesine destek sunmaktadır.

Yapılan ilk yatırımdan itibaren girişimlere gelişme imkanı sağlayan, pazar araştırmasından ekip çalışmasına, muhasebeden ürün gelişimine kadar bir çok konuda, girişimin büyümesine ve globalleşmesine destek sunmaktadır.

Yatırım yapılan şirketlerin yol haritalarının çizilmesinde katkı sağlayarak pazardaki rekabet gücünü artırmak, operasyonel performanslarını güçlendirmek ve yeni yatırımcılara erişimini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Hub GSYO son 5 yılda 16 girişime 28 Milyon TL’nin üzerinde yatırım gerçekleştirmiştir.

Hub Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş., 25.09.2006 tarihinde  “Marbaş B Tipi Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı A.Ş.” ünvanı ile İstanbul’da kurulmuştur. 2012 yılında yapılan değişiklik ile birlikte ünvanı “Gedik Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.” olarak değiştirilmiştir. Son olarak yapılan değişiklik ile de 21.05.2018 tarihinde şirketin ünvanı “Hub Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.” olarak değiştirilmiştir.